Kentutza`s brides Joi, 18 Apr 2024, 20:22
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Kentutza`s Bride » Familie » Ce asteptam de la viata?
Ce asteptam de la viata?
kentutzaDate: Sambata, 29 Nov 2008, 16:53 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
Pentru ce anume luptam atat? Ce vrem cu adevarat?Care sunt visele voastre legate de viitor??
 
Maria_InesDate: Miercuri, 03 Dec 2008, 01:28 | Message # 2
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
Cineva spunea asa: Ce-mi doresc de la viata, intr-o viata, e inc-o viata. Eu imi doresc 2 copii (un baiat si o fetita), o casa destul de mare... si 2 masini. smile daca reusesc, sunt cea mai fericita
 
cellya25Date: Miercuri, 03 Dec 2008, 16:06 | Message # 3
Private
Group: Users
Messages: 7
Reputation: 0
Status: Offline
Eu vreau o casuta doar a mea.....am devenit obsedata de asta....caci stau in chirie de peste 6 ani, si 2 copii .....
 
kentutzaDate: Miercuri, 03 Dec 2008, 21:37 | Message # 4
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
eu vreau ...un sot minunat...care il am...o casa mare, doi copii si un caine pe nume happy biggrin biggrin biggrin
 
kentutzaDate: Miercuri, 03 Dec 2008, 21:43 | Message # 5
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
e groaznic sa stai in chirie...bine ca nu ai inca copii...ca mai strica , cate ceva...uff...da nu-ti fa griji...o sa avem noi si casa chiar daca incep sa aibe preturi cosmice cool incredere... tongue
 
Maria_InesDate: Miercuri, 03 Dec 2008, 21:46 | Message # 6
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (cellya25)
Eu vreau o casuta doar a mea.....am devenit obsedata de asta....caci stau in chirie de peste 6 ani, si 2 copii .....

Pai de ce nu vorbesti cu sotul tau sa faceti un imprumut sa va cumparati ceva? Pentru ca, daca stai sa economisesti, niciodata nu ai bani... Cand stii ca ai datorii, atunci da, pui banutul deoparte si incepi sa strangi sa ti le platesti smile

 
AndreeaLucaDate: Joi, 04 Dec 2008, 13:45 | Message # 7
Private
Group: Users
Messages: 7
Reputation: 0
Status: Offline
smile maria dar de curiozitate unde ai vrea sa facem noi imprumut???nu ofera nimeni banii pt o casa iar blocurile anl se dau pe pile....daca nu ai pe cineva in spate in afara de iubitul tau sot nu ai nici o sansa...sau poate ca iti fac ai tai un cadou de genul....ai nostri nu isi permit....daca ai tu o idee reala de un imprumul de undeva cu un salariu decent pe cartea de munca da-ne si noua de stire....ne-ai fi de folos....
Normal ca in vremea de azi cine nu "are spate" are fata :)) dar nu are nici o sansa asa ca si dorinta mea e tot o casa a mea dupa care si un copilas heart
ps: si o alta viata ca sunt fan parazitii :P
 
Maria_InesDate: Joi, 04 Dec 2008, 22:19 | Message # 8
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
Era o idee .. smile
 
rocsanyk3Date: Sambata, 03 Jan 2009, 02:21 | Message # 9
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Noi avem apartamentul cumparat ... ,l-am mobilat am luat strictul necesar: dormitorul, bucataria completa ca era nou si avea doar o q-veta,aragaz, cuptor, masina de spalat, frigider, o canapea in sfragerie se poate locui dar ... ne mai trebuie electrocasnicile, cu plasme si tot ce este necesar vre-o 10.000 €
mai vrem 2 masini una mie si una pt sotul in jur a 20.000€ pentru care inca o sa mai muncim prin strainatate cativa ani
apoi vreau sa nasc un copilas in Spania ca sa fiu mai linistita si sa ne intoarcem de tot in tara sa fac facultatea, poate deschidem o afacere de care sa ma ocup eu sau daca nu un serviciu bine platit

Vise si planuri sunt acum sper sa ne ajute Dumnezeu sa avem sanatate, sa ne intelegem, sa ne iubim, sa ne respectam si sa avem puterea de munci, sa putem face tot ce ne-am propus. Si ajungi la concluzia ca muncesti o viata si cand le ai pe toate deja sunt invehite sau demodate si muncesti ca sa le schimbi dar asta e... decat sa dormim pe-o saltea mai bine muncim ca nebunii sa dormim pe pat de 500€.... macar copii nostri sa aiba tot ce le trebuie si poate nu o sa trebuiasca sa-si rupa oasele si sa indure stres prin strainatate

Daca castiga vre-o una dintre voi la loto si e buna sa-mi faca cadou 50.000€ ar fi frumos.... m-ar face fericita
Mai visati si voi ca e gratis.... deja ma imaginam in masina mea si cu bebelul in spate pe scaunel .... cum ma duc sa vad ce se mai intampla pe la magazinul meu.... tongue

 
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 01:11 | Message # 10
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
daaaaaaaa.......vezi sa nu-ti vina factura la sfarsitul lunii...sau poate vine la doua luni ca energia electrica!!! biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin
 
rocsanyk3Date: Duminica, 04 Jan 2009, 02:55 | Message # 11
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Ar fi in stare Basescu sa puna taxa pe vise .... asa cum a pus taxa pe aer (poluare din cauza masinilor)....n-ar fi mult dupa capul lui ..... ¨Visele dauneaza economiei Romaniei ... trebuie sa platiti o txa anuala de 10 ron pentru a ajuta ... economia ... doar astfel ajungem la standarde europene¨
 
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 12:20 | Message # 12
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
biggrin biggrin biggrin orice ai spune tu...tot iti vine factura la sfarsitul lunii biggrin biggrin biggrin
 
andaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 02:30 | Message # 13
Lieutenant
Group: Users
Messages: 42
Reputation: 0
Status: Offline
eu vreau sa fiu fericita happy atat nu amnevoie nici de comori si nici de faima doar o familie sa fiu linistita la casa mea tongue
 
kentutzaDate: Joi, 15 Jan 2009, 00:09 | Message # 14
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
desi sunt o persoana foarte optimista cateodata privesc la viitor si ma inspaimanta tot ce vad. cum as putea aduce copii pe lume cand toata lumea nu vorbeste decat de criza financiara, incalzire globala si sfarsitul lumii. vad ca pe zi ce trece se scumpesc toate si nu-mi mai ajung banii, cu cat castigi mai mult cu atat vrei mai mult, nu pot sa cred ca traim intr-o lume atat de artificiala, materialista si fara pic de omenie si modestitate.
pacat ca no sa pot sa le arat copiilor mei o altfel de lume, ce inseamna sa fii retinut si modest, sa le arat frumusetea acestei lumi care o distrugem pe zi ce trece....peste vreo cativa ani ce ar trebui sa le spun ca e posibil ca ei sa prinda sfarsitul lumii??o noua era glaciara?ma uit la copii, parinti si bunici si nu-mi vine sa cred ca noi am distrus totul atat de repede...generatia noastra a distrus planeta mai mult decat au facuto miile de civilizatii de la maimuta incoace...pacat

trag aer in piept si merg mai departe in speranta ca maine poate fi mai bine...

 
rocsanyk3Date: Marti, 27 Jan 2009, 02:47 | Message # 15
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
nu trebuie sa te iei dupa astea ... eu nu mai cred .... cand eram mica eram toata stresata cu sfarsitul lumii in anul 2000 ..... o fetita ...aveam vre-o 10 ani...chiar am pus botul ... eram eu toata revoltata pe taicamiu ca facea casa ... ¨tata in loc sa faci casa mai bine stai la bloc si te distrezi de banii aia wacko wacko ¨ a trecut si 2000 ajungem acusi in 2010 si nu a mai fost sfarsitul lumii..... eu nu mai cred dume de astea.... traiesc linistita... ce-o fi o fi.... noi sa fim sanatosi
 
Forum » Kentutza`s Bride » Familie » Ce asteptam de la viata?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz