Kentutza`s brides Vineri, 19 Apr 2024, 02:09
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Kentutza`s Bride » Familie » Vom deveni parinti...dar mai tarziu!
Vom deveni parinti...dar mai tarziu!
kentutzaDate: Joi, 04 Dec 2008, 21:38 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
Ce metode de protectie folosim ca sa nu avem surprize? Anticonceptionalele dauneaza la ficat foarte mult iar cand va trebui sa le intrerupem ca sa ramanem insarcinate putem avea surpriza sa nu mai putem face copii.Voi cum procedati? cool
 
rocsanyk3Date: Sambata, 03 Jan 2009, 02:52 | Message # 2
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Nu procedam shy nu folosesc anticonceptionale si nu am folosit niciodata, ma protejeaza el si e atent cand vine momentul, nu am avut niciodata intarzieri de ciclu sau sarcini nedorite...iar de acum ca suntem o familie oricum nu-mi mai fac griji

Added (03 Jan 2009, 02:52)
---------------------------------------------
o prietena buna spunea in gluma ca sigur avem o problema unul din noi, ca ea si cu anticonceptionale are intarzieri si stres apai daca n-ar folosi nimic.....:))

:? ori suntem norocosi ori avem o problema...o sa vedem la momentul potrivit

 
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 01:04 | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
si eu zic la fel....cum de 4 ani nu sa intamplat nica...am mai avut cate o intarziere cateodata..insa nimic super serios!!!
 
rocsanyk3Date: Duminica, 04 Jan 2009, 02:37 | Message # 4
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
intarzieri normale am avut si eu de o saptamana sau putin mai mult..... ma refer la intarzieri de 2-3 luni care sa-ti dea stres
 
kentutzaDate: Sambata, 10 Jan 2009, 21:52 | Message # 5
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
aaa...nu...asa ceva nu...insa eu cred ca e o adevarata problema sa ai intarzieri asa de mari..... surprised ...nu cunosc pe nimeni sa fi avut astfel de intarzieri...doar cei la care a venit barza!!!
 
rocsanyk3Date: Duminica, 11 Jan 2009, 05:47 | Message # 6
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
sunt care au dereglari de ciclu ... si trebuie sa ia pastile ca sa li se regleze ... ca daca nu...... nu stiu niciodata cand le vine ciclul 3 luni normal 1 pauza inca 4 normal ...2 fara ...
 
kentutzaDate: Duminica, 11 Jan 2009, 22:36 | Message # 7
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
e rau asa...saracutele.... cool de asta tot spun eu ca noi suferim mai mult ca barbatii...pe ei ii doare la basca de tot <_<
 
Maria_InesDate: Luni, 12 Jan 2009, 02:12 | Message # 8
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
anticonceptionale...iti fac ficatul praf da...cat de cat in cazul in care nu uit sa iau pastiluta stau linistita biggrin mie teama de restu...iar prezervativul il consider aiurea pentru un cuplu stabil...ala e mai mult pentru aventuri dry
 
andaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 02:28 | Message # 9
Lieutenant
Group: Users
Messages: 42
Reputation: 0
Status: Offline
anticonceptionale chiar daca e adevarat ce a spus maria_ines smile
 
kentutzaDate: Joi, 15 Jan 2009, 00:25 | Message # 10
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
hei sa nu uitati sa faceti pauza o data la 3, 4 luni..e bine pentru organism sa mai respire putin happy
 
eduarda_83Date: Duminica, 18 Jan 2009, 22:31 | Message # 11
Lieutenant
Group: Users
Messages: 44
Reputation: 0
Status: Offline
asa e...mai exista riscul daca nu faci pauza sa ramai insarcinata..si atunci e nasol dry
 
laryDate: Luni, 26 Jan 2009, 12:46 | Message # 12
Private
Group: Users
Messages: 9
Reputation: 0
Status: Offline
eu iau anticoncepţionale le am recomandate de doctor mi-au făcut analize întruna sa fie siguri ca îmi sunt bune...sper sa nu am probleme din cauza lor wacko
 
kentutzaDate: Marti, 27 Jan 2009, 23:03 | Message # 13
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
mai...si o tipa care o stiu eu...le-a avut de la doctor insa dupa vreo 2 ani...cand sa dus la control avea infectie si a trebuit sa faca tratamente si sa lasat de ele...si eu am avut probleme de la ele...insa problema mea cea mai mare este ca sunt alegica la tesaturi care nu sunt suta la suta din bumbac....tre sa port intotdeauna projslip....orcum e placut sa le porti insa parca ...cateodata...vrei sa nu mai simti chestia aia intre picioare.. sad
 
rocsanyk3Date: Marti, 10 Feb 2009, 00:58 | Message # 14
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
eu prefer sa nu iau nimic.... mai ales acum ca suntem casatoriti ... bine ca nu s-a intamplat nimic in cei 3 ani inainte de nunta de-acuma nu ma mai stresez .... nu vrem copilash deocamdata dar daca se intampla .... voi fi foarte fericita ....
 
laryDate: Vineri, 13 Feb 2009, 23:14 | Message # 15
Private
Group: Users
Messages: 9
Reputation: 0
Status: Offline
pai si eu vreau tot aşa ...sa apuc sa fac nunta ca nu vreau sa fiu mireasa cu burta la gura iar după nunta cand e sa fie este ok.
 
Forum » Kentutza`s Bride » Familie » Vom deveni parinti...dar mai tarziu!
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz