Kentutza`s brides Miercuri, 24 Apr 2024, 03:02
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Kentutza`s Bride » Familie » Programare sau cand o vrea D-zeu!
Programare sau cand o vrea D-zeu!
kentutzaDate: Joi, 04 Dec 2008, 21:32 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
E ceea ce asteptam dupa nunta si anume sa devenim parinti!C-am cand ar trebui sa facem primul copil? La cat timp dupa nunta? Stiu ca acum femeile se gandesc la cariera si lasa aceasta tema pe mai tarziu insa dupa parerea mea un copil nu e un impediment. Deci cand ne hotaram sa marim familia? biggrin
 
rocsanyk3Date: Sambata, 03 Jan 2009, 03:19 | Message # 2
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Eu pe la 24 de ani...mai am vre-o 3 ani...sper sa reusim sa facem ce ne-am propus pana atunci....
Nu e un impediment dar nu mai poti strange bani dupa ce-l faci ca atunci cand suntem numai noi 2.... cheltui multi bani pe hainute, pampers, lapte, jucarii, toata viata muncesti pentru copil dupa aia ... preferi sa-i iei lui o hainuta decat sa-ti iei tie, nu te mai duci in vacanta cu prietenii sa va destrabalati prin discoteci la mare ca trebuie sa-i cumperi carucior, patut, scaunel de masina...etc
trebuie dat pasul atuncii cand te simti pregatit moral, sa fii responsabil si sa-l ingrijesti cum merita
 
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 00:55 | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
Si eu m-am gandit sa nu facem pana nu imi vad casa la cheie...insa....cu cat ai...cu atata vrei mai mult...eu am 21 insa el are deja 26 si nci nu am vrea sa ii fie ca un bunic cand va fi sufiecient de mare sa iasa la o bere cu tasu sau sa mearga la un fotbal...nus...oricum ar fi...trebuie sa ai o acoperire financiara... happy
 
rocsanyk3Date: Duminica, 04 Jan 2009, 02:35 | Message # 4
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
asta asa e dar daca stai pana sa ai de toate nu-l mai faci niciodata ... si eu vreau sa fiu mama tanara dar deocamdata nu sunt pregatita..... ma mai bucur putin de noi ca dupa aia o sa fie copilasul pe primul loc....
 
kentutzaDate: Sambata, 10 Jan 2009, 21:55 | Message # 5
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
asa e...eu nu stiu simt ca cu cat mai trece un an si se apropie ma cuprinde frica...parca nu mai sunt asa de dornica cum eram la inceput...stiu ca toate femeile au trecut prin asta...insa...mie teama de mor... wacko %) stau si ma gandesc la amandoua variante(cezariana si nastere normala) si amandoua mi se par groaznice...
 
rocsanyk3Date: Duminica, 11 Jan 2009, 05:39 | Message # 6
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
eu nici nu vreau sa magandesc la asta sau la alte deformari ale corpului ... cry ma gandesc doar la ce frumos e un bebelush al tau...sa-l vezi cum creste cum ii dai sa manance .... am un nepotel si-l iubesc ca si cum ar fi al meu..... chiar daca l-am vazut de 2 ori ..... il vad de fiecare data cand ma uit la telefon ... si mi-e atat de drag.... abia astept sa am un bebelush al meu .... ma gandesc k va fi mult mai mare dragostea si fericirea ... daca acum ma uit la poze si video cu el si vorbesc singura ... uit de toate
am auzit la mai multe fete ca dupa ce treci de 25 - 26 ani ti-e si mai greu sa te decizi
 
kentutzaDate: Duminica, 11 Jan 2009, 22:39 | Message # 7
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
nu e faza ca mie greu sa ma decid...doar ca nu mai sunt asa de inebunita dupa copii ca inainte...insa...e diferenta intre copii mei si ai altora...de exemplu cand vine cineva in vizita la mine cu un copil mic si incepe sa planga si sa tipe...imi vine sa-l arunc pe geam..insa cu al meu sunt sigura ca m-as purta altfel happy
 
Maria_InesDate: Luni, 12 Jan 2009, 02:11 | Message # 8
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
nu ma grabesc...dar cum a spus rocsanyk3 vreau sa fiu mama tanara....daca ma enervez incep din noaptea asta tongue voi???
 
rocsanyk3Date: Marti, 13 Jan 2009, 01:21 | Message # 9
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (kentutza)
cand vine cineva in vizita la mine cu un copil mic si incepe sa planga si sa tipe...imi vine sa-l arunc pe geam..insa cu al meu sunt sigura ca m-as purta altfel

asta asa e .... te obisnuiesti cu el ... si nu mai bagi in seama....
cand nu e al tau chiar ca te zgaraie pe creier cand incep sa tipe si-l plasezi mamei imediat ... dar cand e a tau nu mai ai treaba ...esti obisnuita ... ma uitam la cumnatamea.... daca ceva nu-i convenea in brate la mine si plangea....cum il lua ea in brate ....tacea imediat si incepea sa rada ....

mama stie imediat ce sa-i faca, cum sa-l alinte, sa-l tina in brate si cand ii aude vocea ..... stie ca e mamica lui ...
asta cand sunt bebelushi..... cand cresc mari fac figuri si la parinti daca sunt prea alintati...
dar asta e.. trebuie sa vedem si noi prin ce au trecut parintii nostri .. si asa ii respecti si mai mult.... cand vezi ca asa erai si tu.... un ghemotoc... si au pierdut noptile ca tie sa-ti fie bine si te-au crescut mare, cum sa le mai vorbesti urat sau sa nu-i respecti....
pe mine ma emotioneaza cand stau asa si ma gandesc ... cate au facut pentru noi parca orice ai face nu poti sa le multumesti indeajuns .... ma doare inima cand vad ca sunt unii care se cearta cu parintii, isi vorbesc urat, se fugaresc de acasa .... fiecare are problemele lui dar parca respectul fata de parinti nu ar trebui sa lipseasca ... `pot fi cazuri in care chiar nu se pot intelege copiii cu parintii dar e pacat ....

 
Maria_InesDate: Marti, 13 Jan 2009, 23:31 | Message # 10
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
ai dreptate...pana sa cresti si sa pleci de acasa nu-ti dai seama de multe lucruri...parca ii apreciezi mai mult dupa aceea...constientizezi prin cate au trecut ca sa poata face din tine un om matur care e capabil de a-si forma o familie tongue
 
andaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 02:22 | Message # 11
Lieutenant
Group: Users
Messages: 42
Reputation: 0
Status: Offline
eu imi respect foarte multi parintii, in general toate persoanele in varsta happy cred ca e greu sa cresti copiii, sa te chinui si apoi sa ramai singur cu batranelul/batranica langa tine asteptand din cand in cand un telefon de la copii. stau si ma gandesc de fiecare data cand e vreo sarbatoare importanta si ei sunt singuri insa se bucura nespus cand ii sun...ii iubesc enorm de mult
 
kentutzaDate: Joi, 15 Jan 2009, 00:20 | Message # 12
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
eu nu am avut niciodata o relatie foarte buna cu mama mea si mereu ma intrebam de ce se purta asa, o invinovateam de tot ce mi se intampla insa acum ca suntem departe una de cealalta imi dau seama ca nu am ce sa-i iert indiferent daca a gresit uneori fata de mine, ii multumesc pentru ca mi-a dat viata si ca a fost acolo cand eram bolnava, ca na pus intrebari cand ma vedea suferind si apreferat sa-mi arunce un zambet in loc de o jumatate de ora de morala...cat despre tata , am cel mai bun tata din lume,ma iubeste mai mult decat orice si eu il ador
de fiecare data candii sun doar le aud vocea si imi inunda sufletul de bucurie, imi lipsesc mult, ii simt atat de tristi...si nu pot face nimic..sunt aici pentru a avea mai mult decat ei, pentru cei care vor vei si pentru ei
pentru cei care aveti parintii langa voi...nui judecati, in loc de a le raspunde urat, dati-le dreptate si sarutatii pe obraz...o sa va lipseasca acele cicaleli, o sa va lipseasca mult....
 
eduarda_83Date: Duminica, 18 Jan 2009, 22:34 | Message # 13
Lieutenant
Group: Users
Messages: 44
Reputation: 0
Status: Offline
eu cred ca toate la un moment dat ni se pare ca parintii nu ne inteleg, ca ei sunt problema noastra majora..insa cu trecerea anilor ne dam seama ca noi suntem cei ce sar calul si le facem o mie de nervi si probleme wink
 
kentutzaDate: Joi, 05 Feb 2009, 22:44 | Message # 14
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
asa e biggrin
 
rocsanyk3Date: Vineri, 06 Feb 2009, 01:54 | Message # 15
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
adevarul e ca sunt si plictisitori cate-odata cand insista cu ceva si noi vrem sa facem altceva ... dar au si ei draptate cateodata... nu cred ca un parinte ar face rau copilului....chiar daca nu sunt de acord cu ceva ce noua ni se pare absolut normal ....
 
Forum » Kentutza`s Bride » Familie » Programare sau cand o vrea D-zeu!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz