Kentutza`s brides Miercuri, 24 Apr 2024, 13:58
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Tortul!!!
Tortul!!!
kentutzaDate: Joi, 01 Jan 2009, 23:05 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
Cum alegem tortul de nunta?in functie de ce anume???sa fie de lamaie, diplomat????n-am nici o idee....voi pe ce v-ati bazat sa alegeti tortul??? biggrin
 
rocsanyk3Date: Vineri, 02 Jan 2009, 23:28 | Message # 2
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Am fost acolo und m dat comanda de prajituri si tort si am gustat...ne-au chemat intr-o sambata cand aveau 10- 15 torturi si am ales ce ne-a placut.... a fost o reteta pe care o facuse atunci pt prima data la o nunta.... cu capuccino...foarte bun a fost... asa racoros nu prea dulce ... se topea in gura parca...si rece ... a cazut la fix.. La ornat am vazut poze ....dar mi-am alea ceva ce vazusem la unul din torturile pe care le avea acolo....cu cateva modificari

Si suportul tot atunci l-am ales nu ma fusese niciodata folosit ..era adus din strainatate saptamana dinaintea nuntii... nici nu stia cum sa-l foloseasca... nu ma intereseaza pe asta il vreau... va descurcati... in fata aveam o fantana de sampanie a fost deosebit...toata lumea a ramas eek shock surprised etc

 
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 00:07 | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
super...eu trebuie sa o trimit pe mama sa faca contract si sa intrebe daca pot sa aleg modelul cu cateva zile inaintea nuntii...ca pana atunci nu mai plec in tara...cat despre sortiment...inca nu m-am hotarat...nu vreau sa fie nici prea dulce...vad eu ma mai interesez...sotul vrea de lamaie...nuj ce sa zic...ma mai inspir biggrin
 
rocsanyk3Date: Duminica, 04 Jan 2009, 02:13 | Message # 4
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Dar nu stiu daca iti trebuie contrct cu asa mult timp inainte... noi am ost sambata inainte de nunta sa alegem .... si am platiti dupa nunta ca se cunostea patronul cu soacramea..... dar nu stiu daca fac contract sau de astea
noi nu am avut..am mers peincredere dar se cunosteau de o viata.... daca nu-i cunosti n-ai cum sa te risti si sa ramai fara tort....
 
kentutzaDate: Sambata, 10 Jan 2009, 21:23 | Message # 5
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
da...chiar iti trebuie...avans, contract...si cum nu il fac cuo luna inainte cred ca pot alegecand ma duceu sortimentul si modelul...sper...

prin mai...iunie o trimit pe mama pentru asta... biggrin

 
Maria_InesDate: Marti, 13 Jan 2009, 23:04 | Message # 6
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
am vazut o chestie si mi se pare aiurea...unii isi fac tort de nunta de ciocolata..adik negru(maro)..ma rog...nu e aiurea?? wink
 
rocsanyk3Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 00:38 | Message # 7
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
mie nu mi se pare.... daca are mirii deasupra sau daca e ornat cu ceva alb ... si mai ales daca e bun la gust biggrin la urma urmei e tort....fiecare il face cum vrea... nu trebuie sa fie neaparat alb imaculat.....
 
eduarda_83Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 00:40 | Message # 8
Lieutenant
Group: Users
Messages: 44
Reputation: 0
Status: Offline
eu ador tortul de ciocolata insa...pentru nunta prefer unul cu frisca...alba...sau chiar colorata ..sa fie ceva vesel happy
 
rocsanyk3Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 01:11 | Message # 9
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
eu am vazut poze pe net de la nunti cu torturi de ciocolata si erau frumos ornate cu modele finute cu alb bineinteles ... nu mai stiu pe unde ... la cate pagini am vizitat... dar adevarul e ca una e tortul pe care il vezi pe net ca pare desenat si alta e cum iese din cofetarie ...
 
andaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 01:48 | Message # 10
Lieutenant
Group: Users
Messages: 42
Reputation: 0
Status: Offline
eu cred ca o sa aleg intre capuccino, lamaie sau diplomat cool mai am timp sa mai descopar cate ceva cool
 
rocsanyk3Date: Marti, 27 Jan 2009, 02:08 | Message # 11
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
capucino e fain tare..... e si racoritor, si bun la gust, si cremos, ...... si nu am auzit pe nimeni sa zica ca nu-i place capuccino..... (nu zic ca nu exista .... fac reclama la capuccino ca asa am avut eu ai a fost gustos...)

Added (27 Jan 2009, 02:06)
---------------------------------------------
[img]http://www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=2923973592&albumId=268137716&ownerId=357484357[/img]

Added (27 Jan 2009, 02:08)
---------------------------------------------
cry era poza cu tortul dar vad ca de pe hi5 nu pot pune..... cry

 
kentutzaDate: Marti, 27 Jan 2009, 22:36 | Message # 12
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
ataseaz-o aici rocsanik3 biggrin
 
rocsanyk3Date: Miercuri, 28 Jan 2009, 01:28 | Message # 13
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
nu stiu cum.... sa pun de pe calc

Added (28 Jan 2009, 01:28)
---------------------------------------------
din documente ma refer ... nu de pe net

 
kentutzaDate: Miercuri, 04 Feb 2009, 20:39 | Message # 14
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
nuj nici eu exact pentru ca mie imi parare difert pt ca sunt stapana site-ului...mie imi apr o groaza de optiuni..si nuj exact ce anume iti parare si ce nu...astai faza..trimite-mi un mail cu poza si o atasez eu...
 
rocsanyk3Date: Joi, 05 Feb 2009, 01:37 | Message # 15
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
k...acuma iti trimit biggrin :D

Message edited by rocsanyk3 - Joi, 05 Feb 2009, 01:42
 
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Tortul!!!
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz