Kentutza`s brides Vineri, 29 Mar 2024, 11:38
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Casa Domnului!
Casa Domnului!
kentutzaDate: Joi, 04 Dec 2008, 21:49 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
Cu cat timp inainte ar trebui sa vorbim la biserica si ce ne facem daca preotul nu ne accepta micele capriciile? Cum ati vre sa fie cununia voastra religioasa? Cum toate sunt lungi, plictisitoare si monotone am putea sa o schimbam cumva macar putin sa aducem un cor sau un instrument muzical. Cum am putea sa mai reducem din plictiseala? surprised
 
rocsanyk3Date: Joi, 01 Jan 2009, 19:18 | Message # 2
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Eu nu m-am plictisit si nu am auzit miri care se plictisesc.... Te plictisesti daca esti in clitate de invitat si n-ai nici o treaba ... iesi afara ti se pare foarte lunga...Mie mi s-a parut ca a trecut repede...si trece daca esti atenta la ce spune preotul, zambesti la glumele celor din jur, ii mai furi o privire sotului...etc In calitate de mireasa nu vei simti cand trece ora.... Eu sunt ortdoxa si am facut-o ¨como Dios manda¨ traditional fara inventii... importanti eram noi si ceea ce se intampla acolo.... La urma urmei fiecare face ce vrea ... e dreptul fiecaruia sa-si faca nunta cum se simtemai bine....Pooopp si sa aveti o cununie cat mai frumoasa
 
kentutzaDate: Joi, 01 Jan 2009, 22:57 | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
ai dreptate ...insa despre cununia religioasa e al draq de lunga si plictisitoare orice ai spune cool am vazut multe casete in care mirii se uitau pe pereti biggrin biggrin biggrin
 
rocsanyk3Date: Vineri, 02 Jan 2009, 23:33 | Message # 4
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (kentutza)
ai dreptate ...insa despre cununia religioasa e al draq de lunga si plictisitoare orice ai spune am vazut multe casete in care mirii se uitau pe pereti

Te mai uiti asa... dar n-ai ce face nici nu poti sa pui muzica sa danseze lumea sau sa dai artificii.... n-a murit nimeni pana acuma la cununia civila....suportam asa ... tongue
 
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 00:04 | Message # 5
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
asta e....o suportam...chiar daca preotul salta barbatii in slavi si ca femeia tre sa fie supusa barbatului...etc....sa ma mai lase cu astea.... biggrin
 
rocsanyk3Date: Duminica, 04 Jan 2009, 02:10 | Message # 6
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
eu n-am auzit treaba asta .... sau urechile mele au respins informatia ....
dar la civila au primit cu drag vorbele ¨femeia este egala cu barbatul¨
 
kentutzaDate: Sambata, 10 Jan 2009, 21:25 | Message # 7
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
la civila da insa in biserica preotul ridica barbatulin slavi toata slujba....credema... <_<
 
rocsanyk3Date: Duminica, 11 Jan 2009, 05:57 | Message # 8
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
sa-l ridice .... oricum in viata de zi cu zi ii coboram cu picioarele pe pamant..... happy tongue biggrin
 
kentutzaDate: Duminica, 11 Jan 2009, 12:26 | Message # 9
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
da......cand il vezi ca incepe...ca barbatul nuj ce...ca barbatul nuj mai ce....sa ma lase in pace pe mine...avem drepturi egale...poate este barbatul firea puternica si sprijinul femeii insa fara femeie......ehhhaaa.....si-ar uita si capul happy
 
Maria_InesDate: Marti, 13 Jan 2009, 22:57 | Message # 10
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
asa e...si eu am mai fost pe la nunti...si kentutza are dreptate...doar si preotul e barbat dry
 
andaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 02:02 | Message # 11
Lieutenant
Group: Users
Messages: 42
Reputation: 0
Status: Offline
eu oricum gasesc slujba super lunga si plictisitoare cool dar total necesara pentru a intemeia o familie, e bine sa ai binecuvantarea unui preot happy
 
kentutzaDate: Joi, 15 Jan 2009, 00:28 | Message # 12
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
si eu biggrin biggrin biggrin biggrin
 
zimonelaDate: Sambata, 17 Jan 2009, 00:12 | Message # 13
Private
Group: Users
Messages: 9
Reputation: 0
Status: Offline
:))..asa e, la biserica te informeaza ca tre sa fii supusa barbatului :))...daca esti feminista iti vine sa-i intrerupi slujba :))
la cununiile religioase la care am participat bombaneam in soapta la vorbele astea si prietenul meu se amuza teribil, ca stia ca iau foc daca se ia cineva de femei :))
 
kentutzaDate: Duminica, 18 Jan 2009, 01:46 | Message # 14
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
asa te vreau...mai ce pot spune e ca ne-a traznit si ne-a unit....aici toate suntem asa...lasa preotul sa zica ce vrea doar no sa instaleze camere de luat vederi in casa la noi sa vedem ce facem...nu e faza ca sa fim noi sau ei sefii...intr-o familie nu exista sefi insa poate exista egalitate!!!!!!! tongue
 
rocsanyk3Date: Marti, 10 Feb 2009, 00:11 | Message # 15
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
asa e .....
 
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Casa Domnului!
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz