Kentutza`s brides Joi, 28 Mar 2024, 14:08
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Blestemul tocurilor!
Blestemul tocurilor!
kentutzaDate: Joi, 04 Dec 2008, 21:29 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
Toata lumea stie ca mireasa este personajul principal al unei nunti si ca trebuie sa arate impecabil iar asta presupune sa faci anumite sacrificii.Ea trebuie sa zambeasca si sa binedispuna pe toata lumea iar in ceea ce priveste dansul ea trebuie sa fie sufletul petrecerii. Cum nu toata lumea are 1,75 cm in inaltime suntem nevoite sa purtam tocuri si sa induram acele ingrozitoare incaltari.Am luat in considerare si cazul platformelor si cu toate ca sunt mai suportabine nu fac sa scada cei 10 cm.Ce facem cu durerea de picioare? wink
 
rocsanyk3Date: Sambata, 03 Jan 2009, 00:34 | Message # 2
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Ne luam papuci de schimb ... mi-am luat de la Leonardo o pereche de papuci cu talpa din spuma cred ca sau nuj din ce...ceva usor oricum dar nu se vedea ca era acoperta talpa cu ceva impletit....asa de usurei nici nu-i simteam in picioare cu talpa de vre-o 4 cm albi..un fel de pantof sandala...
cand a venit mirele, la primarie si pana la Biserica am avut pantofii cu toc... pe drum spre Biserica mi-am schimbat incaltarile....apoi inainte sa ajungem la restaurant in masina mi-am luat iar cei cu toc si am stat pana dupa miezul noptii dupa ce au furat mireasa..... dupa asta mi i-am schimbat pana mi s-au odihnit talpile apoi am luat iar pantofii cu toc pana dimineata cand au plecat invitatii... Dupa asta i-am luat pe ceilalti comozi pana acasa

Dar trebuie sa va ganditi bine inainte de a cumpara pantofii...trebuie neaparat sa fie comozi eu am probat sute de papuci prin magazinele din oras am ajuns si prin Bacau (eu din SV) ... am probat si acolo o gramada de pantofi am stat crek 1 ora numai inr-um magazin.... ajunsa cu pantofii la casa m-am razgandit ca toti plicisiti ma rugau sa-i cumpar.... toc de 13 cm si varf ascutit ma strangeau putin erau vre-o 200 lei..... nu i-am luat am mai mers prin alte magazine.... am plecat si din BC fara pantofi ...am mers iar in SV dupa pantofi si pana la urma mi-am gasit ALESHII....mi s- intamplat exact ca cenusaresei i-am bagat pe picior si mi-am dat lacrimile...eram asa de fericita.... pantof sandala decupat in fata c-o fundita simpatica si stabili pe picior, toc vre-o 6-7 cm potrivit de gros, la culoare cu rochita .... eram cea ma fericita.... nici cand mi-am luat rochia nu m-am bucurt atat
Toc trebuie sa purtam dar sa aveti grija sa fie comozi si sa-i tineti in picioare prin casa sa nu va roada sau sa faceti niste bataturi de sa stati numai cu picioarele in apa rece a 2-a zi

 
kentutzaDate: Sambata, 03 Jan 2009, 23:52 | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
pai eu vreau sandalute cu talpa ortopedica...si am mai vazut cate ceva,..astept pana in primavara cand baga in magazine...vazusem ceva , ceva da..mai astept...insa eu am nevoie de 10 centimetri cas micutza.. <_< ...vad eu ce fac...mai am timp slava Domnului cool cool cool
 
rocsanyk3Date: Duminica, 04 Jan 2009, 02:00 | Message # 4
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Sa-ti iei din Spania ca pe la noi nu prea gasesti ... cel putin eu pe unde am fost nu prea am gasit .... erau o gramada de modele de alea cu varf ascutit si toc subtire tare de te duci pe parti ... mai ales ca eu port tocuri numai in ¨zi de sarbatoare¨ tongue poate prin alte judete e mai usor de gasit sau prin Bucuresti tre sa fie o gramada .... depinde...
 
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 12:11 | Message # 5
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
chiar nu ma las in baza ca voi gasi in romania...voi avea la dispozitie 10 zile ca sa pun la punct o groaza de chestii...asa ca voi cauta aici incetul cu incetul...pana la toamna mai este!!
 
amoremioDate: Duminica, 04 Jan 2009, 13:26 | Message # 6
Private
Group: Users
Messages: 1
Reputation: 0
Status: Offline
bine ca sunt inalta dar tot trebuie sa ma cocotz pe tocuri de vreo zece cm ca doar na...tocurile iti da elegantza.....noroc ca sunt obishnuita ca ele dar dupa o noapte de stat pe treace....stau cu picioarele pe peretzi...;))
 
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 13:45 | Message # 7
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
mie dupa o nopate de stat cu troace imi vine sa stau cu ele in buzunar a doua zi biggrin biggrin bun venit pe site...sper sa-ti placa ...
 
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Blestemul tocurilor!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz