Kentutza`s brides Joi, 28 Mar 2024, 11:19
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Caleasca cenusaresei!
Caleasca cenusaresei!
kentutzaDate: Joi, 04 Dec 2008, 21:27 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
Chiar daca no sa fie o caleasca impodobita cu flori va fi o masina care trebuie sa arate foarte bine.Fie ca punem papusi(perechea barbie si ken)sau un aranjament floral masina trebuie sa arate senzational pentru ca lumea sa-si dea seama ca e masina miresei chiar daca are geamuri fumurii.care sunt cele mai potrivite?sa fie mai simplu, mai incarcat,
cum anume sa o decoram? happy
 
rocsanyk3Date: Sambata, 03 Jan 2009, 00:52 | Message # 2
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
eu am cumparat 10 m de voal si mi-am facut de cap...... am facut eu toate ornamentele si de pe masina miresei si de pe casa scarii .... Am ut un jaguar k masina miresei foarte frumos de 300 de cai sau nuj cati...oricum o gramada si facea ravagii prin oras eram cu 2 nebuni in masina am cantat, am ras ieseau pe geam si strigau ¨Se marita Roxana...... cu Nebunu (porecla sotului)¨ si sunau trompete de meci de fotbala fost frumos tare..... Cum am aranjat-o? Cum au vrut cei care au impodobit-o in ziua nuntii eu am pregatit funda mare de pe capota si fasia de voal prinsa cu funde din loc in loc si a iesit frumos...mie mi-a placut

Added (03 Jan 2009, 00:52)
---------------------------------------------
Pe casa scarii am pus voal pe balustrada pana sus, am pus baloane care stateau parca erau cu heliu daca priveai de sus in jos.... prinse cu ata subtire care nu se vedea ziceai ca plutesc la inaltimi diferite, in fata usii de la intrate am pus tot o fasie de voal care inconjura usa...... la intrare in apartament am pus o funda mare din voaldeasupra usii si voal de sus pana jos pe toc...... si cam atat

 
kentutzaDate: Sambata, 03 Jan 2009, 23:48 | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
si eu m-am gandit sa-mi cumpar cativa metri buni de voal sa impodobesc tot...scara..usa mea..biserica...si pe unde mai am eu chef...imi iau vreo 15...20 de metri sa-mi ajunga depinde cat e de lat biggrin biggrin biggrin mai cumpar si baloane...si fac si pompoane...si am terminat
 
rocsanyk3Date: Duminica, 04 Jan 2009, 03:54 | Message # 4
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
e lat de 3 m ....o gramada eu am taiat si in 3 unele bucati
 
kentutzaDate: Sambata, 10 Jan 2009, 21:18 | Message # 5
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
conteaza cum il cumperi...vad eu...l-ai cumparat din spania sau din tara????
 
rocsanyk3Date: Duminica, 11 Jan 2009, 06:20 | Message # 6
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
din tara de la o croitoreasa care face rochii de mireasa ... de la ea am luat florile si cosuletele
si era fain ..... un pic lucios asa ....
 
kentutzaDate: Duminica, 11 Jan 2009, 22:26 | Message # 7
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
aha...pai eu o sa-l cumpar de la un magazin de materiale biggrin vad eu
 
rocsanyk3Date: Marti, 13 Jan 2009, 02:04 | Message # 8
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
croitoreasa de care vorbeam eu vinde rochiile in bazar, mi-a zis ca sunt mai multe vanzatoare care au voal, il cumpara din Ucraina ... deci daca ai un bazar prin oras unde se gasesc rochii de mireasa sigur gasesti ... si s-ar putea sa fie mai ieftin decat in magazin ........eu am dat 10 lei metrul
 
Maria_InesDate: Marti, 13 Jan 2009, 22:53 | Message # 9
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
pai eu tot la un magazin de materiale ma gandisem...dar in caz ca gasesc si eu vreo croitoreasa ar fi perfect happy
 
rocsanyk3Date: Marti, 10 Feb 2009, 00:30 | Message # 10
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
croitoresele care fac rochii de mireasa fac si ornamente pt masini, scara blocului...etc tot ce trebuie.... orneaza cosuletele ... tot ce vrei
 
kentutzaDate: Sambata, 14 Feb 2009, 01:18 | Message # 11
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
nu...eu vreau sa-mi fac toate astea singura insa...sunt constienta ca daca ma ocup eu de tot o sa adorm pe scaun seara la petrecere tongue faza e ca sunt c-am perfectionista..(bine...foarte perfectionista) si oricat de bine le-ar iesi la altii parca tot eu le faceam mai bine...
 
rocsanyk3Date: Sambata, 14 Feb 2009, 01:44 | Message # 12
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
dar sa stii ca nu-ti ia asa mult timp eu am facut ornamentele in cateva ore cu 2 zile inainte de nunta stateam seara si mai vb cu maicamea si eu bagam la funde si ornamente si ea imi tinea de urat sau ma ajuta cand trebuia sa tina de voal ca sa pot sa-l tai ...
si plicurile pt bani tot eu le-am facut .... mi-a adus cumnatamiu plicurile desfacute si eu le-am facut gaurile si am pus funditele aurii tot asa...... stateam de vb cu framiu , el imi taia funditele si eu le prindeam ....
imi pare rau ca nu am facut si marturii ca ar fi fost gata imediat...dar ma saturasem de pregatiri ...toti vroiau sa iesim in oras eu trebuia sa stau sa fac marturii...si tot asa am last de pe o zi pe alta si n-am mai facut ....
 
kentutzaDate: Sambata, 14 Mar 2009, 21:23 | Message # 13
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
bvo tie hands
 
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Caleasca cenusaresei!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz