Kentutza`s brides Vineri, 29 Mar 2024, 13:52
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Multumire!
Multumire!
kentutzaDate: Joi, 04 Dec 2008, 21:24 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
M-am gandit ca ar fi foarte frumos ca pe etichetele cu numele invitatilor care sunt asezatela masa fiecaruia sa fie si o mica multumire ca au luat parte la eveniment, cred ca asta ar inlocui chiar si marturiile daca le mai pui si o fundita.Ce zicetzi?
 
rocsanyk3Date: Sambata, 06 Dec 2008, 02:48 | Message # 2
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
si eu aveam o gramada de idei inainte de nunta dar m-am linistit si bine am facut ... in general lumea nu pune pret pe toate aceste lucruri marunte pentru care ne zbatem noi... si mai ales ca nuntile nu mai sunt ca inainte... cand lumea abia astepta sa mearga la nunta... vara asta maicamea a avut si 6 invitatii la nunta intr-o luna....si da cate 7-8mil la fiecare ... numai la cardurile cu ¨multumesc ca ati participat¨ nu le sta gandul sau ca a avut nuj ce fel de invitatie la 5 ron...

asta nu inseamna ca trebuie sa va descurajati sau sa nu mai faceti cea ce va place...numai ca inainte de nunta iluzia e atat de mare si vrei sa fie totul perfect si unic...dar trebuie facut totul in functie de buget si in functie de tipul de invitati...

eu de exemplu am renuntat la guest book, carte cu urari ale invitatilor, invitatii scumpe, place carduri, rochie la peste 1000 € dar am vrut neaparat perdea de lumini, flori naturale pe fiecare masa, perdea ploaie cu baloane si meniul ales de noi care a fost cam scump... am renuntat la cateva dar nu s-a simtit tongue

cred ca trebuie sa faci ceea ce iti place si sa te simti cea mai fericita... biggrin cool

 
kentutzaDate: Sambata, 06 Dec 2008, 22:08 | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
asta asa e...eu sunt persoana care vede detaliile oricat de mici ar fi...stiu ca trebuie sa privesc asta din alt unghi, al lor, insa pana la urma orice m-as hotara sa scot sau sa adaug o voi face pentru mine!!! tongue
 
Maria_InesDate: Marti, 13 Jan 2009, 23:20 | Message # 4
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
nui rea ideea insa...ma mai gandesc...depinde cat de bine ies toate...si daca mai am timp si pentru asta tongue
 
rocsanyk3Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 00:31 | Message # 5
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
si eu vroiam sa-mi fac marturiile... dar m-am razgandit.... sunt atatea de pregatit...
 
eduarda_83Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 00:41 | Message # 6
Lieutenant
Group: Users
Messages: 44
Reputation: 0
Status: Offline
buna sunt noua biggrin ...ce-i si cu marturiile astea...cand sau mai inventat si astea? dry
 
rocsanyk3Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 01:03 | Message # 7
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
din cate am inteles sunt acele bomboane glazurate intr-un saculet prins cu o fundita pe care le pui pe masa pentru invitati mai poti scrie pe o hartiuta prisa de el numele mirilor...un vers ceva....bine ati venit!....Distractie placuta! sau ce vrei tu ..... un fel de atentie pentru invitati mai poarta si denumirea de cocarde ..... cred ca e acelasi lucru ...
 
andaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 01:53 | Message # 8
Lieutenant
Group: Users
Messages: 42
Reputation: 0
Status: Offline
cocardele sunt florile de pus in piept iar marturiile sunt o mica atentie si tot odata o amintire de la nunta chiar am fost la o nunta si ne-au dat un fluturas micut de sticla, a fost ceva foarte dragut insa trebuie sa va ganditi ca dati banii de pomana.Majoritatea persoanelor nici nu baga in seama lucrurile astea sad pacat
 
rocsanyk3Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 02:18 | Message # 9
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
biggrin acuma stiu si eu tongue deci am aflat dupa nunta ce-i cu ele..... oricum am pus ¨flori in piept¨ wacko
 
kentutzaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 03:07 | Message # 10
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
poate sunt eu mai invechita insa daca nu le dai cocarde te barfeste tot orasul biggrin
 
rocsanyk3Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 20:10 | Message # 11
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
eu de cand ma stiu ...la cate nunti am fost s-au pus flori in piept .... asa e in zona mea... nu stiu ce fac celelalte care vor ca nunta sa nu fie ¨traditionala sau la fel ca oricare alta¨.... dar asta chiar ca e traditie de care nu te poti lipsi ... nu esti de acord cu altele... sa-ti taie colacul, sa se chiuie, sa mergi pe strada cu muzicantii dupa tine pana la biserica cum era o data .... dar cocardele sunt dintotdeauna
mie mi-a placut ca parca am bagat in seama pe toata lumea de la nunta cumva .. la intrare i-am salutat pe toti, am ciocnit o cupa de sampanie le-am multumit ca au venit... le-am urat distractie placuta, am mai glumit, domnisoarele de onoare le-au pus flori ......... ca dupa aia poate au fost persoane cu care nu am mai avut contact toata noaptea si asa am avut ocazia sa-i salut pe toti...

spaniolii care au venit la nunta au fost foarte incantati ... nu se asteptau sa fim atat de ospitalieri si de distractivi .... la ei intra invitatii se pun fiecare la mesele lor apoi dupa mai bine de o ora dupa aperitiv vin si mirii care intre timp au fost sa faca poze .... nu zic ca ar fi rau.... e bine si asa doar ca la noi asa a fost dintotdeauna si oamenii suntobisnuiti sa-i intampine mirii la intrare cu sampanie si sa fie condusi la masa ...

 
kentutzaDate: Joi, 15 Jan 2009, 00:02 | Message # 12
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
corect cool cocardele sunt indispensabile la o nunta happy lasa sa fie altii mai moderni insa eu o sa pun si flori, fac si marturii sa le ajunga happy
 
zimonelaDate: Sambata, 17 Jan 2009, 00:03 | Message # 13
Private
Group: Users
Messages: 9
Reputation: 0
Status: Offline
faza cu marturiile chiar ca sunt optionale....eu am la activ cam 20 de nunti in ultimii 3 ani si doar la vreo 4 am primit ceva.
la una de ex am primt o chestioara ca un bibelou...nici nu stiu ce e mai exact, la alta o sticla de vin cu eticheta special facuta cu numele mirilor, multumirile si data nuntii, la alta o sticla de palinca la 0,5 facuta de casa si imbuteliata special si cu acelasi fel de eticheta individualizata si la alta saculat cu bomboane glazurate. cam atat
restul nu au dat, sau poate au avut pe masa si nu am vazut eu...ideea e ca nu conteaza prea mult, nu schimba nunta...oricum astea se dau la plecare.
mi-am adus aminte ca la o nunta am primit o cutie de plastic ( ca o caserola) cu prejituri si avea o eticheta cu datele despre miri...ce am spus mai sus.
la nunta la mine nu m-am hotarat....in functie si de buget. sad
 
kentutzaDate: Duminica, 18 Jan 2009, 01:48 | Message # 14
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
de multe ori nu sunt bagate in seama iar asta e o investitie destul de proasta daca se intampla asta insa fiecare face cum il duce capul...eu nu m-am hotarat!!
 
rocsanyk3Date: Marti, 10 Feb 2009, 00:06 | Message # 15
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
eu vroiam sa-mi fac marturiile cu bomboane glazurate puse intr-o bucatica rotunda de voal si prinse cu o fundita aurie( ca sala ) ... dar m-am razgandit pt ca nu aveam timp.... as fi avut daca imi faceam ... dar mi-a fost lene .... in ultima saptamana aveam atatea pe cap....
 
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Multumire!
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz