Kentutza`s brides Vineri, 29 Mar 2024, 01:59
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Kentutza`s Bride » Familie » Bani aruncati!
Bani aruncati!
kentutzaDate: Joi, 04 Dec 2008, 21:47 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
Am o problema cu hainele. Cheltui o groaza de bai pe haine si dupa cateva spalari tesaturile se deterioreaza si par vechi iar hainele albe devin gri.voi ce faceti?ce sa mai incerc?le spal cu detergenti foarte buni! angry angry
 
rocsanyk3Date: Sambata, 03 Jan 2009, 02:41 | Message # 2
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
[color=blue]incearca sa le speli la programul care trebuie la temperatura indicata pe eticheta ..... :))am dat duma....nuj daca sta cineva sa se uite la toate hainele pe eticheta inainte sa le spele....
cel mai indicat e la apa rece sau caldutza de max 30º .... selecteaza-le dupa culori, nu le usca la masina ca se stramteaza ( am ramas cu o gramada de bluze pana la buric ... ciorapii se fac ca de bebelush dar se pot purta dupa asta....si esti mai sexy biggrin )
daca sunt mai sensibile sau elastice stoarcele la 400rpm, si spala-le la program pt haine delicate
cam asta e...sper sa mearga reteta mea
[/color]
 
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 01:06 | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
hahahahahaha...faza super tare e ca eu de obicei tai toate etichetele pt ca sunt foarte enervante...iar in spania nu prea fac economie de material pt etichete...sunt nasoale rau...am zis ca de acum le clatesc la mana...ma refer la cele mai de ocazie...oricum dupa ce la imbraci 3 ore tre sa le speli...si cat de mult poti sa le murdaresti???doar sa miroase a fum de tigara sau chestii de genu!!!
 
rocsanyk3Date: Duminica, 04 Jan 2009, 02:44 | Message # 4
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
si eu tai etichetele tongue ma dispera..... parca n-am aer cand ma inteapa asa..... sa ma vezi cand venim de la reduceri ...ajung acasa .... incep ...le mai probez o data pe toate si dupa aia forfecutza si la taiat etichete si preturile .... e ca un ritual de-acuma l-am invatat si pe sotul .... probeaza o buza... o lasa deoparte sa-i tai eticheta ...
nici eu nu ma uit la etichete...le pun dupa culori de obicei si daca e ceva mai finutz spal la mana....
 
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 12:19 | Message # 5
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
cred ca asta o sa incep sa fac si eu...mai sa atasezi o poza cu tine normala....adica cum esti zi de zi nu de la nunta...sunt curioasa sa te vad... cool
 
Maria_InesDate: Luni, 12 Jan 2009, 02:16 | Message # 6
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
nu sunteti singurele care taiati etichetele...printr-un timp toate hainele mele erau gri...acum nici nu mai stiu...parca de fiecare data imi cumpar haine noi...cand le iau de pe sarma nici nu le recunosc biggrin biggrin biggrin
 
rocsanyk3Date: Marti, 13 Jan 2009, 00:59 | Message # 7
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
mai rau e de de sotul ca are toate hainele de munca roz .... le-am spalat cu un tricou rosu ... tot de munca si de-acuma tot se ia din un-n alta si pe alea noi ...... are cioräpei roz, tricourile toate roz, e o bomboana de baiat ....
 
andaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 02:19 | Message # 8
Lieutenant
Group: Users
Messages: 42
Reputation: 0
Status: Offline
hahahahahahaha biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin fain
si c-am ce au spus colegii de munca cand l-au vazut in roz???? biggrin
 
rocsanyk3Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 02:32 | Message # 9
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
au facut misto la inceput .... dar s-au obisnuit ... L-a intrebat unu o data serios:
¨-Da tie iti place asa de mult culoarea roz? Iti iei un tricou roz dar si ciorapii?¨
Acuma nu mai are ca le-a aruncat pe alea si nu mai are nici una rosie si nu se mai ia culoarea si si le pune singur la spalat shy shy shy probabil de asta
 
kentutzaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 23:55 | Message # 10
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
tare! ia sa incerc si eu poate isi spala si al meu singur hainele biggrin biggrin biggrin
 
rocsanyk3Date: Sambata, 17 Jan 2009, 02:59 | Message # 11
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
cool biggrin tongue
 
kentutzaDate: Duminica, 18 Jan 2009, 01:55 | Message # 12
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
nu cumva ai facut-o intentionat...????ca poate si le spala singur??
 
rocsanyk3Date: Duminica, 18 Jan 2009, 16:42 | Message # 13
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
sunt doar alea de munca nici nu trebuie selectate .....le pune toate odata, tot prafuite si el si-asa e murdar si e mai simplu sa le bage la spalat si dupa aia se duce sa faca dus ..... eu asa trebuie sa ma umplu de praf ... bine ca n-ar fi mare greutate dar macar astea sa le spele el ....daca il invat sa fac eu tot dupa aia nu-i bine....... stii vorba aia : ¨cum il inveti, asa il ai ¨

hainele obisnuite i le pun eu la spalat ca nu stie .... pe alea n-as vrea sa le vad roz in loc de albe si mov in loc de verde .... wacko nu ma risc ....

 
eduarda_83Date: Duminica, 18 Jan 2009, 22:30 | Message # 14
Lieutenant
Group: Users
Messages: 44
Reputation: 0
Status: Offline
al meu lucreaza foarte putin(are un program de lucru f scurt) si desi e toata ziua acasa tot pe mine ma intreaba ce gatesc, cand pun la spalat..etc wink
 
rocsanyk3Date: Luni, 19 Jan 2009, 14:29 | Message # 15
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (eduarda_83)
al meu lucreaza foarte putin(are un program de lucru f scurt) si desi e toata ziua acasa tot pe mine ma intreaba ce gatesc, cand pun la spalat..etc

la mine cine ajunge primul acasa face de mancare..... de obicei in timpul saptamanii ajung eu prima dar in weekend recupereaza biggrin .....m-as enerva sa fac numai eu tot timpul sau cand vin rupta de munca sa ma astepte in pat la televizor si sa-mi zica ca i-e foame dry
oricum eu fac 90% dar macar face si el cateodata...conteaza mult cand n-ai nici un chef sa te ajute si sotul putin si sa-ti aduca mancarea in camera
 
Forum » Kentutza`s Bride » Familie » Bani aruncati!
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz