Kentutza`s brides Vineri, 29 Mar 2024, 16:09
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Kentutza`s Bride » Familie » Treburi casnice!
Treburi casnice!
kentutzaDate: Joi, 04 Dec 2008, 21:33 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
Sunt sigura ca nu sunt singura care atunci cand propune sa se faca curatenie isi aude ecoul. Cum ii convingem sa ne ajute la treburile casnice si sa o pastreze? <_<
 
rocsanyk3Date: Sambata, 03 Jan 2009, 03:10 | Message # 2
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
uah...... e greu de spus ... am mai bine de 2 ani de cand ma rog de el sa nu se mai plimbe toata casa cu hainele de la munca pline de nisip si praf..... lucreaza in constructii si aproape de fiecare data lasa pamant de pe papuci pe unde merge si are ce intra prin toate camerele......de cate ori nu i-am spus sa se descalte la usa cand vine dar n-am cu cine vorbi..... ma dispera ... trebuie sa matur de fiecare data dupa el...mai matura si el dar de cele mai multe ori:
¨Bita...a cazut oleak de mizerie la intrare......¨ si cand ma duc ma sperii
¨Matura daca a cazut....¨ ....
¨Da nu dai tu oleak ca eu tre´sa plec deal dollar flower iti cumpara Bitu rimel sambata¨
¨Biiiiinneeeee¨ fool of of of
da il iubesc asa cum este ... ca-mi face toate mofturile si stiu ca nu o face cu rautate .... cand o sa fie director o sa trebuiasca sa-i calc camasile si tot nu o sa fie bine
 
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 00:57 | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
asta asa e...sunt ei asa mai dezordonati si cateodata iti vine sa-ti iei lumea in cap insa...atunci cand trec nervii incepi sa razi si ti se pare atat de amuzant totul...
ideea e ca trebuie sa-i educam noi cumva... biggrin
 
Maria_InesDate: Luni, 12 Jan 2009, 02:18 | Message # 4
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
faceti ca mine...daca nu ma ajuta..le las acolo pana putrezesc...ca doar ce naiba suntem egali...atata timp cat muncim amandoi...si venim amandoi obositi..sa-si miste fundul la treaba ca mine tongue
 
andaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 02:23 | Message # 5
Lieutenant
Group: Users
Messages: 42
Reputation: 0
Status: Offline
noi din fericire avem tabel si facem cu randul biggrin o data eu , o data el happy
 
kentutzaDate: Duminica, 18 Jan 2009, 01:55 | Message # 6
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
buna idee tongue
 
rocsanyk3Date: Marti, 10 Feb 2009, 01:06 | Message # 7
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
eu n-am ce comenta d p d v al curateniei .... el munceste 10 h 6 zile pe saptamana si vine rupt...se culca la 20h si eu ma trezesc pe la 9h-10h ... si muncesc intre 3 si 6 h .....4 - 5 zile pe saptamana .... as fi chiar nesimtita sa-l pun sa mature cand ajunge seara de la servici sau sa nu-i pregatesc ceva de mancare ....

cand muncesc si eu facem amandoi de mancare cand ajunge acasa inaintea mea pregateste el, cand ajung eu fac eu ..... dar curatenie tot singura fac ... el duce gunoiul .... wacko

 
kentutzaDate: Sambata, 14 Feb 2009, 01:33 | Message # 8
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
si al meu duce gunoiul..urasc sa-l duc eu...
 
rocsanyk3Date: Sambata, 14 Feb 2009, 01:52 | Message # 9
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
biggrin aproape tot timpul baietii duc gunoiul.....:)))) saracii ... cand eram acasa fratemiu trebuia sa duca gunoiul si sa puna papucii in dulap .... in fiecare seara ...era terorizat cry si fetele sa spele vasele si sa mature in bucatarie dupa ce mancam eu oricum eram mai mica si scapam de fiecare data happy
maicamea e disperata cu curatenia .... tot timpul o vezi cu o carpa in mana n-are stare deloc .... chiar daca e curat ea tot gaseste ceva de facut ...


Message edited by rocsanyk3 - Sambata, 14 Feb 2009, 01:57
 
kentutzaDate: Sambata, 14 Mar 2009, 21:32 | Message # 10
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
biggrin
 
Forum » Kentutza`s Bride » Familie » Treburi casnice!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz