Kentutza`s brides Vineri, 29 Mar 2024, 13:23
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Kentutza`s Bride » Vestimentatie » Sunt manusile o alegere buna?
Sunt manusile o alegere buna?
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 00:50 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
Daca imi amintesc de vremurile cand eram micutza si visam la printul pe cal alb...imi doream o rochie de bal alba cu o trena de zeci de metri si manusi pana la cot....acum nu m-am maritat cu printul pe cal alb insa stiu ca e cel mai bun sot si il ador...nu am acea rochie care sa imi atarne trena pe tot culuarul bisericii...insa am o rochie care ma reprezinta si ma simt bine in ea....problema e....sunt manusile sau nu demodate? acum stau si ma gandesc ca pe langa faptul ca si asa iti transpira mainile si fara manushi...parca sunt putin aiurea...voi ce spuneti?
 
rocsanyk3Date: Marti, 06 Jan 2009, 18:48 | Message # 2
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
daca ai o rochie finutza si manusile sunt si ele finute incat sa iti dea eleganta ... parca merge dar sa ai o rochie infoiata cu flori si nuj cate randuri de voaluri broate parca sa-ti mai pui si manusi incarci prea tare... depinde de rochie, dpinde de mireasa, sa aiba mainile finute si subtiri ... daca tot iti pui manusi macar sa te avantajeze ...
eu n-am avut ca nu mergea cu rochia a era frig si aveam bolero scurt ... dar am vazut si mirese care au avut manusi si le statea bine... depinde...
 
kentutzaDate: Sambata, 10 Jan 2009, 22:15 | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
faza e ca majoritatea care le-am vazut cu manusi nu mi-au placut....erau aiurea rau...de asta am renuntat....
 
rocsanyk3Date: Duminica, 11 Jan 2009, 05:19 | Message # 4
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
eu nu prea am vazut rochii cu manusi prin magazine .... iar astea din poze, de pe net, de la firme cu rochii de mireasa sunt si facute astfel incat sa para frumoase..... pozitia mainilor si astea
 
kentutzaDate: Duminica, 11 Jan 2009, 22:35 | Message # 5
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
da...eu am vazut manusi la miresele de pe la comune si sate....nu zice nimeni ca la o rochie cum avea Bella sau cum draq o chema aia din "Frumoasa si bestia"nu poti purta manusi insa...ehhh...o sa caut un articol ceva si voi posta o tema referitor la asta...sunt altii mai in masura ca mine sa spuna daca sa porti manusi sau nu biggrin
 
Maria_InesDate: Luni, 12 Jan 2009, 02:04 | Message # 6
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
eu chiar as vrea manusi..si o rochita mai simpla ca sa se potriveasca cool
 
eduarda_83Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 01:00 | Message # 7
Lieutenant
Group: Users
Messages: 44
Reputation: 0
Status: Offline
eu cred ca o sa port..imi plac manusile..dar faza e sa aleg bine rochia...ca altfel o sa arat ridicol wink
 
andaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 02:10 | Message # 8
Lieutenant
Group: Users
Messages: 42
Reputation: 0
Status: Offline
mie imi plac rochiile sirena asa ca manusile merg de minune biggrin e chiar o idee buna sa port manusi mai ales daca ma hotarasc pana la urma sa nu-mi pun voal happy
 
kentutzaDate: Duminica, 18 Jan 2009, 01:54 | Message # 9
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
la acele rochii se potrivesc...pai succes la cautat happy
 
zimonelaDate: Luni, 19 Jan 2009, 00:05 | Message # 10
Private
Group: Users
Messages: 9
Reputation: 0
Status: Offline
eu azi am aflat de manusi din discutia cu nasa-mea...oricum eu o sa port pt ca imi aleg o rochie f simpla si cred ca o sa dea bine. ideea e ca o sa-mi iau lungi pana la coate, nu-mi plac alea scurte....in magazie sunt manusile si alte accesorii...la targuri nu vezi...mie de ex mi-a placut o rochie de la agnestoma si tipa de la targ mi-a spus sa ma duc la magazin sa vorbesc si pentru celelalte accesorii. smile
 
laryDate: Luni, 26 Jan 2009, 12:39 | Message # 11
Private
Group: Users
Messages: 9
Reputation: 0
Status: Offline
eu vreau sa-mi iau mânuşi dar scurte ...dar pana atunci mă mai gândesc..sa vad cum îmi sta cu rochia biggrin
 
rocsanyk3Date: Marti, 27 Jan 2009, 01:26 | Message # 12
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
am vazut la mirandi o rochie care mi-a placut asa cu manusi scurte... vroiam sa pun poza dar n-am mai gasit-o pe site... era din colectia 2007 si acum au doar 2008.....
 
kentutzaDate: Marti, 27 Jan 2009, 22:39 | Message # 13
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
manusile sunt o alegere buna insa doar in cazul in care se asorteaza foarte bine cu rochia...aaa...nu sunt c-am incomodeÇ?mai ales daca faci nunta vara la 35 grade? cool
 
rocsanyk3Date: Miercuri, 28 Jan 2009, 01:19 | Message # 14
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
tongue mireasa la frumusete sufera
 
laryDate: Vineri, 30 Jan 2009, 00:25 | Message # 15
Private
Group: Users
Messages: 9
Reputation: 0
Status: Offline
adevărat rocasanyk3... biggrin
 
Forum » Kentutza`s Bride » Vestimentatie » Sunt manusile o alegere buna?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz