Kentutza`s brides Joi, 28 Mar 2024, 19:26
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Flori naturale sau artificiale?
Flori naturale sau artificiale?
kentutzaDate: Joi, 01 Jan 2009, 23:27 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
eu am ajuns la concluzia ca nu se merita sa cheltuim cateva milioane pe flori naturale pentru decoratul meselor.....cred ca mai bine aleg niste decoruri ingenioase si mai ieftine facute de mine!!!!voi ce spuneti???ati cumparat flori naturale??
 
rocsanyk3Date: Vineri, 02 Jan 2009, 22:58 | Message # 2
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Pe noi ne ajungea o gramada de bani ornatul daca faceam cu florile celei care orna si ar fi trebuit sa ramaneam cu sfesnice ...optiunile astea le avea...ori flori de milioane ori sfesnice de milion .....atunci am zis nici una nici alta.... ca ne-a zis patronul localului ca de la sfesnice iese fum si e nashpa (probabil sa-si protejeze sala...dar oricum nu-mi placea cu sfesnic)
Si cum eu sunt o fetita descurcareata am vorbit cu mama nasei care sta la casa in oras si are o gradina plina de flori, a mai vorbit soacra cu o cunostinta de-a ei care sta la casa si are o gramada de flori ... erau de sezon, niste flori galbene (am avut sala ornata cu auriu) si inca cateva colorate ...cate una in buchetel ..... i le-am dus celei care orneaza sala si ne-a ajuns mai putini bani si am avut si flori naturale.....
E frumos cu flori naturale dar nici nu ai prea mult timp inainte de nunta...asa vrem sa acem multe noi dar cand vine ziua cea mare si vezi ca mai ai atatea de facut, mai ales sa n-ai pe cineva sa te ajute... stresul e la maxim...
 
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 00:17 | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
e buna ideea cu florile vecinei...atunci as putea sa vb cu mama sa duca la tara la bunica niste rasaduri de flori si in toamna cand ma duc sa le iau...sa ornez sala...eu in romania am fost florareasa ...asa ca idei de ornamente nu-mi lipsesc....o sa ma gandesc bine happy
 
rocsanyk3Date: Duminica, 04 Jan 2009, 02:27 | Message # 4
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
vezi ce flori de sezon sunt in perioada nuntii si-ti alegi ceva frumos...... nu-ti trebuie exagerat de multe.... vezi numarul de mese si cate flori pui in vaza.....si inca cateva buchete pentru stalpishorii de la intrare

s-ar putea ca patronul localului sa aiba suporturi de sticla pt flori al nostru avea dar le-a folosit aia care a ornat ca am aflat dupa nunta ca sunt de la local .... oricum au intrat in banii cu ornatul salii si am stat linistita ca am totul pregatit, n-am mai tinut cont .... poti intreba la local si te poti duce cu o zi inainte de nunta sa le lasi pregatite daca faci tu buchetele

Message edited by rocsanyk3 - Duminica, 04 Jan 2009, 02:32
 
kentutzaDate: Sambata, 10 Jan 2009, 21:21 | Message # 5
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
pai eu vreau niste flori nemuritoare...sa mi-ar placea mult niste maci...dar sunt cele mai fragede flori...n-am nici o sansa...doar, doar sa le culeg in dimineata nuntii biggrin biggrin biggrin ceea ce e absolut imposibil....o sa pregatesc eu totul...mie teama ca cei de la restaurant nu vor decora cum vreau eu restaurantul.... <_<

in general le decoreaza bine??? <_<

 
rocsanyk3Date: Duminica, 11 Jan 2009, 06:09 | Message # 6
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
eu am avut o firma care se ocupa cu decorul nuntilor ... si doamna care s-a ocupat de asta mi le-a facut ...
cei de la restaurant au decorat mesele in sensul ca au pus fetele de masa si vesela, au pus alea albe pe scaune .. iar restul ... fundele, baloanele, buchetele pe mese, masa mirilor, masa de la intrare, covorul rosu pe scari, stalpishorii de la intrare etc....au fost facute de firma aia

Added (11 Jan 2009, 06:09)
---------------------------------------------

Quote (kentutza)
pai eu vreau niste flori nemuritoare...sa mi-ar placea mult niste maci...dar sunt cele mai fragede flori...n-am nici o sansa...doar, doar sa le culeg in dimineata nuntii

chiar daca le culegi in ziua nuntii nu cred ca rezista pana dimineata .... iti dai seama cat mac ar puta produce florile alea daca nu le-ai taia ? wink
alea nemuritoare de care zici tu is florile alea rosii, roz,, albe sau mov asa ca un bulgare cu multe floricele pe un fir??
 
kentutzaDate: Duminica, 11 Jan 2009, 12:27 | Message # 7
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
aaa...nuj ce sa zic...sunt multe...depinde care le vrei...si zona de unde le culegi...mai pana una alta ma mai gandesc eu....sunt doar idei nam nimic sigur...
 
Maria_InesDate: Marti, 13 Jan 2009, 22:56 | Message # 8
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
de ce nu faci din pietricele colorate, oglinzi...betisoare partumate...etc...ceva mai feng shui??? tongue
 
andaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 02:06 | Message # 9
Lieutenant
Group: Users
Messages: 42
Reputation: 0
Status: Offline
oamenii care ne vin noua la nunta majoritatea sunt unchi, matusi, colegi de-ai parintilor...oameni trecuti de 40-45 de ani care nu stiu ei de feng shui si nu apreciaza insa sala face o parte din treaba daca e cat de cat intretinuta si faina pui niste voal si niste pompoane happy va arata superb
florile sunt scumpisoare si pentru o noapte nu merita sa arunci cateva milioane happy
 
kentutzaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 03:10 | Message # 10
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
sunt scumpe tare mai ales ca no sa pui garoafe pe mese biggrin
 
rocsanyk3Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 20:24 | Message # 11
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
de asta cea mai buna varianta e cea la care am ajuns eu cu kentutza : cumperi cateva plicuri de seminte pt florile din sezonul in care faci nunta .... daca nu ai bunici vorbesti cu cineva care sta la casa sa te lase sa plantezi cateva flori si gata .... ai nevoie de maxim 2 mº
 
kentutzaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 23:54 | Message # 12
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
sa stii ca asa e...e concluzia noastra insa ideea de la tine mi-a venit biggrin cat despre anda are dreptate cu privire la devoratiunile mai orientale si moderne...lumea spune ca suntem nebune...pentru ei ar fi mai frumos niste flori artificiale decat oglinzile si etc cool eu apreciez foarte mult o decoratiune nonflorala reusita decat una din flori
in romania vreun an am fost florareasa si la aceasta tema sunt as de aceea stiu ce spun happy
 
rocsanyk3Date: Sambata, 17 Jan 2009, 03:03 | Message # 13
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
da dar cred ca e si mai scump sa faci o decoratiune nonflorala cu oglinzi si sticle colorate....ramurele si frunze de cires cand poti sa faci un buchetel frumusel din niste flori naturale de gradina ..... asa daca ar fi sa ne intindem am putea face multe dar majoritatea se gandesc si la cheltuieli ca nu toti ne-am nascut miliardari ,,,,,, wacko
 
kentutzaDate: Duminica, 18 Jan 2009, 01:41 | Message # 14
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
asa e din pacate, florile costa..mai bine zis totul costa si inca mult insa daca te gandesti din timp si mai ai si cu cine te sfatui totul e mai usor. biggrin

asta e unul din motivele pentru care am facut site-ul doar! sa ne putem sfatui si vad ca functioneaza! happy

 
rocsanyk3Date: Duminica, 18 Jan 2009, 17:01 | Message # 15
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
adevarul e ca ajuta mult..... eu nu stiam nimic despre nunti pana sa descopar site-uri cu nunti...poze si tot ce vrei despre nunta ... adevarul e ca-i mult mai usor cand ai cu cine te sfatui..... cele care inca n-au facut nunta sunt norocoase ca se afla pe site printre viitoare mirese si actuale sotii ..... biggrin
 
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Flori naturale sau artificiale?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz