Kentutza`s brides Joi, 28 Mar 2024, 15:11
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Invitatiile sunt eticheta nuntii!
Invitatiile sunt eticheta nuntii!
kentutzaDate: Joi, 04 Dec 2008, 21:45 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
Prima impresie despre o nunta o fac invitatiile! Cum ar trebui sa le facem ca sa putem starni interes? Sa le facem colorate? Cu pozele noastre? Simple? tongue
 
rocsanyk3Date: Vineri, 02 Jan 2009, 23:48 | Message # 2
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Eu nu cred ca invitatiile sunt atat de importante... incat sa reprezinte nunta ... Invitatia o ia omul o citeste , isi noteaza in agend sau pe calendar cand are nunta si o arunca la gunoi sau intr-un sertar daca sunt genul care pastreaza lucrurile ( eu una nu arunc chestii de astea... pastrez ca amintire toate prostiile dar trebuie sa accept ca nu toata lumea e ca mine )
Cred ca cine are chef sa vina la nunta vine cu drag si daca nu a primit invtatie la 8 sau 10 lei ..... Pe noi ne-a costat 1,5 lei parca invitatia si a fost simpla si eleganta .... multa lume m-a audat pentru alegerea facuta.... si am vazut invitatii la 3 , 4 lei si mult mai urate
Cred ca nu trebuie investiti multi bani in invitatii ci sa ai grija ca muzica sa fie distractiva si mancarea buna ... la asta se simte mai tare

Probabil te referi la tematica nuntii... daca faci o nunt eleganta cu oameni la 15 ace nu merge invitatie gen ravas ..... sau daca faci o nunta rustica sa dai o invitatie de aia cu desen comic ... eu vorbesc de nunta normala, cu oameni de ran¨d : familia, oameni de la oras si de la tara, cu patroni si angajati, cu invitati din strainatate etc....

 
kentutzaDate: Duminica, 04 Jan 2009, 00:02 | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
eu gata o am...doar tre sa o multiplice...le-am aratato la nasi le-a placut...am rezolvato si pe asta... cool
 
rocsanyk3Date: Duminica, 04 Jan 2009, 02:08 | Message # 4
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
bravo ... biggrin cool
 
kentutzaDate: Sambata, 10 Jan 2009, 21:35 | Message # 5
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
tre sa ma interesez acum pentru calitate....ca vreau sa le faca faine..ca doar nu m-am chinuit degeaba... biggrin
 
rocsanyk3Date: Duminica, 11 Jan 2009, 05:54 | Message # 6
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
unde le faci¿? in Spania sau ai pe cinea in tara care se ocupa? eu am avut noroc ca m-au ajutat sormea si cumnatamiu .... eu am facut textul, mi-au arat modele pe net si mi-am ales ce mi-a placut iar ei s-au ocupat de restul.... printare si ce-a mai fost
 
kentutzaDate: Duminica, 11 Jan 2009, 12:24 | Message # 7
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
in spania...am facut deja invitatia...cu text cu tot...doar trebuie multiplicata la o imprimanta performanta cu hartie lucioasa...si gata...mai trebuie plicuri...poate o sa adaug o poza cu ea happy
 
Maria_InesDate: Marti, 13 Jan 2009, 22:58 | Message # 8
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
cum ai facuto???pe calculator..cu poze...arata-ne si noua cool
 
eduarda_83Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 00:53 | Message # 9
Lieutenant
Group: Users
Messages: 44
Reputation: 0
Status: Offline
voi de unde luati textele pentru invitatii??? wacko ca nu mai stiu unde sa caut...toata lumea are acelasi texte wink
 
rocsanyk3Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 02:11 | Message # 10
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (eduarda_83)
voi de unde luati textele pentru invitatii??? ca nu mai stiu unde sa caut...toata lumea are acelasi texte

[color=red]eu am cautat pe net texte mi-am facut un document in word dupa aia am scos foile la imprimanta.... am taiat ce nu-mi placea, inconjuram ce era fain si tot asa....am mai schimbat si pana la urma a iesit textul final ....
 
kentutzaDate: Miercuri, 14 Jan 2009, 03:08 | Message # 11
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
eu am luat textul de pe net tongue l-am mai vazut pe la altii dar mi-a placut si gata tongue
 
rocsanyk3Date: Marti, 10 Feb 2009, 00:29 | Message # 12
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
important e sa vi se potriveasca ... eu cand am citit motto-ul am stiut ca ala e pt noi.... parca a fost scris pt noi ..... din momentul in care ne-am vazut prima oara nu a trecut o zi fara sa ne vedem ... chiar daca aveam alte treburi tot venea sa-mi de un pup si sa-mi spuna noapte buna biggrin si 8 saptamani in care el era in Spania si eu acasa vorbeam in fiecare seara pe mess..... Si dupa alea 8 luni chiar ca am fost in fiecare zi impreuna

A fost deajuns doar o clipă să ne găsim …
Clipa în care am învăţat ce-i fericirea…
Fericirea de a iubi, de a trăi, de a fi … un singur suflet.
Și nu va fi de-ajuns o viaţă, să ne unim:
zâmbetele, lacrimile, speranţele -
să ne descoperim şi să ne facem fericiţi … unul pe celalalt

 
elenya83Date: Vineri, 13 Feb 2009, 10:32 | Message # 13
Private
Group: Users
Messages: 6
Reputation: 0
Status: Offline
hmmm...eu chiar am o problema cu textul care va aparea in invitatii....mai avem destul timp sa ne hotaram, dar momentan nu ma incanta nimic sad poate mai veniti voi cu idei inedite tongue
 
kentutzaDate: Sambata, 14 Feb 2009, 01:08 | Message # 14
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
voi posta niste texte pentru invitatiile de nunta...asa chiara daca nu vei alege nici unul din cele postate macar iti vin idei...
 
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Invitatiile sunt eticheta nuntii!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz