Kentutza`s brides Joi, 18 Apr 2024, 17:43
Main | Registration | Login Welcome Vizitator | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Stresul bata-l vina!
Stresul bata-l vina!
kentutzaDate: Joi, 04 Dec 2008, 21:42 | Message # 1
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
Nunta se apropie si suntem din ce in ce mai stresati si presionati de timp.Avem o groaza de lucruri de facut si simtim ca nu mai facem fata. Nervii vor fi la maxim si vom fi gata sa explodam. Cum ne controlam la nervi? :'(
 
rocsanyk3Date: Sambata, 03 Jan 2009, 00:13 | Message # 2
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
N-ai cum... cu calmante sau cu totul ordonat si controlat

Eu mi-am facut un tabel EXCEL cu absolut tot ce imi trebuie pentru nunta si puneam in fata un dreptunghi cu rosu pentru lucrurile care nu-s facute si verde pentru cele rezolvate..... si mai aveam un carnetel ca nu puteam merge to timpul cu laptopul dupa mine in care scriam lista cu ce aveam de facut in ziua respectiva si daca nu rezolvam ceva o treceam pe maine... si uite asa am avut o vacanta de o luna jumate in care nu m-am despartit de pix s carnetel si in fiecare zi aveam o lista de lucruri de facut

<cred ca doar daca ai toul controlat poti sta linistita si poti dormi noaptea.... ai scris acolo stii ca ai facut ceva azi stii ce ai de facut maine sau sapamana viitoare si e mai usor
Asta nu inseamna ca daca eram cu prietenii pe terasa nu scoteam carnetelul sa mai notez ceva( radeau de mine...iar tu??? m-ai disperat cu, carnetelele tale ) sau ma ridicam noaptea din pat sa ma duc sa mai notez ce mai visam wacko ....

 
kentutzaDate: Sambata, 03 Jan 2009, 23:55 | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
eu am agenda...am facutuna in iunie cand am inchiriat restaurantul...insa sa ratacit si aopi mi-am cumparat alta...o am tot timpul cu mine...cum imi trece vreo ceva prin cap cum imi notez...ca la ce memorie buna am..uit si sa mai ajung la nunta happy ce e scris ramane acolo...
 
rocsanyk3Date: Duminica, 04 Jan 2009, 02:03 | Message # 4
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
si iti da ooarecare siguranta ... nu mai ai stresul ala sau dureri de cap incercand sa-ti aduci aminte ce idee ai avut dimineata....

Cel mai tare impotriva stresului e sa ai o firma care iti organizeaza..... numai te prezinti in ziua nuntii ca doi actori... imbracati frumos, zambareti si amabili ....

 
kentutzaDate: Sambata, 10 Jan 2009, 21:50 | Message # 5
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
mie nu-mi place acesta versiune...vreu sa ma ocup de tot...vreau sa fac eu totul...majoritatea ar spune ca sunt zgarcita...ca vreau eu sa fac totul...la mana...insa e altceva...vrea sa fie perfect totul...desigur din punctul nostru de vedere...ma informez de tot...o sa fie bine...sunt sigura... biggrin
 
rocsanyk3Date: Duminica, 11 Jan 2009, 05:42 | Message # 6
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
parca nici nu simti ca e nunta ta daca nu te ocupi putin ...
 
kentutzaDate: Duminica, 11 Jan 2009, 12:21 | Message # 7
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
asta e ideea...daca nu te ocupi tu...parca esti un simplu invitat....de asta ma ocup eu aproape de tot cool ...kent se plange de ce il mai intreb daca oricum fac cum vreau si cum imi place mie biggrin biggrin biggrin
 
Maria_InesDate: Marti, 13 Jan 2009, 23:03 | Message # 8
Lieutenant
Group: Users
Messages: 55
Reputation: 0
Status: Offline
nici al meu nu se prea amesteca...barbatii nu se pricep la asta cool decat sa ma streseze el si mai tare..mai bine ma lipsesc de ajutorul lui dry
 
eduarda_83Date: Miercuri, 14 Jan 2009, 00:51 | Message # 9
Lieutenant
Group: Users
Messages: 44
Reputation: 0
Status: Offline
barbatii la pregatiri si curatenie sa stea acasa...sau sa plece la fotbal..mai bine...ma eneveaza sa-mi stea pe cap... biggrin hai sa le dam intalnire...la ai nostri biggrin si noi mergem la petrecerea kentutzei biggrin biggrin
 
zimonelaDate: Sambata, 17 Jan 2009, 00:25 | Message # 10
Private
Group: Users
Messages: 9
Reputation: 0
Status: Offline
macar voi v-ati resemnat oarecum cu barbatii...eu ma enervez cand el sta relaxat si se uita la jocuri pe calc si mie imi crapa capul...mi se mare ca il doare undeva de nunta!!! si apogeul e cand vin cu vreo idee sa vezi ce bun e la critica!!! smile
eu ma stresez mult in general si am considerat ca mi-l reduc mult cu agenda....
mi-am facut o agenda cu tot ce e legat de nunta impartita in capitole: invitatii ( si astia pe categorii ), cheltuieli ce le preconizam ( am bagat si niste sume cu aproximatie, asta ca sa nu ne intindem la cheltuit...sa rezistam oarecum tentatiilor ) si toate informatiile utile pe care le-am acumulat. smile
 
kentutzaDate: Duminica, 18 Jan 2009, 01:45 | Message # 11
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
bine facut cu agenda nuntii...si eu si rocsanyk3 avem agenda (ea a avut)si ne-a ajutat foarte mult...incearca sa o tii tot timpul cu tine si niciodata nu te increde in memoria ta...ia un dermatograf daca nu ai pix si scriio acolo...iti va prinde bine happy
 
rocsanyk3Date: Duminica, 18 Jan 2009, 17:06 | Message # 12
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
sau daca nu poti avea tot timpul agenda ca ocupa spatiu macar sa ai un carnetel mic de buzunar unde scrii ce idei iti mai vin si acasa transcrii ideile .....
 
eduarda_83Date: Duminica, 18 Jan 2009, 22:22 | Message # 13
Lieutenant
Group: Users
Messages: 44
Reputation: 0
Status: Offline
pai...asa am sa fac...
 
rocsanyk3Date: Luni, 09 Feb 2009, 23:20 | Message # 14
Colonel
Group: Users
Messages: 223
Reputation: 0
Status: Offline
biggrin
 
kentutzaDate: Sambata, 14 Feb 2009, 01:20 | Message # 15
Admin
Group: Administrators
Messages: 353
Reputation: 0
Status: Offline
eu pana acum am pierdut o agenda..si mi-am facut alta insa imi pare foarte rau...aveam lucruri care nu se mai pot recupera..am de gand sa pastrez agenda ca amintire...
 
Forum » Kentutza`s Bride » Pregatiri de nunta » Stresul bata-l vina!
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz